magazin
A Toldi szerzője fiatalkorában vándorszínésznek csapott fel, ám erről a korszakáról makacsul hallgatott visszaemlékezéseiben. Hegedűs Georgina és…
továbbmagazin
A Filmhu és a Centrál Könyvek közös játékában három darab Rossz versek és 14 el nem beszélt történet című novelláskötetet sorsolunk ki, amit a film…
továbbmagazin
Szombat és vasárnap este a magyar irodalom és film fúziójaként két különleges ember portréját is levetítik a Margó Irodalmi Fesztivál és…
továbbhír
Megjelent Gelencsér Gábor új könyve Forgatott könyvek - A magyar film és az irodalom kapcsolata 1945 és 1999 között címmel. A könyv a film és az…
továbbmagazin
Vágó akart lenni, fel is vették a dél-kaliforniai egyetemre, végül mégis inkább úgy döntött, hogy író lesz belőle. Ma ő a világ egyik legnépszerűbb…
továbbhír
Elkészült a Tüskevár egészestés filmváltozata; a Fekete István kultikus regényét feldolgozó mozit, amelyet Balogh György rendezett, szeptember…
továbbhír
A Litera és Magyarhangya olyan programösszeállítással készült a Margó Fesztiválra, amelyik egyfelől illeszkedik az Fesztivál irodalomkedvelő/szerető…
továbbhír
Az AEGON Művészeti Társdíjat mindig az adott év AEGON Művészeti Díj tulajdonosa ajánlja meg egy társműveszetben kiváló alkotónak. Az idei…
továbbhír
Az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) — 2010. május 5-i ülésén — döntött a magyar kultúra témaköréből készített gyermek- és ifjúsági…
továbbmagazin
Ez a címe az Örökmozgó Filmmúzeum szeptemberi rendezvénysorozatának, melynek részeként szeptember 21-én Szabó István filmrendező és alkotótársa,…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéAlice Kingsley / Alice Csodaországban